Ak Champs 2019 - MiddleTue 22/10/2019 8:46 p.m.
Start list by classescreated by OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2017

 
M10A (5)1.8 km 40 m15 C
ChipnoNameClubStart
1458751Tahi HarrisNW North West13:40:00
1458731Seven BlakeNW North West13:42:00
1458750Quinn HarrisNW North West13:46:00
VacantVacant13:48:00
2145157Malo FrangeulNC No Club14:17:00
 
 
M12A (5)2.1 km 45 m11 C
ChipnoNameClubStart
1458772Hugh SkinnerAK Auckland13:04:00
1458762Blake MckinnonCM Counties Manukau13:06:00
7170209Harry BortonAK Auckland13:08:00
1451002William WoodCM Counties Manukau13:10:00
VacantVacant13:12:00
 
 
M14A (12)2.4 km 65 m11 C
ChipnoNameClubStart
1458737Sam CarryerAK Auckland12:40:00
8012007Matthew GreenwoodAK Auckland12:42:00
1458763Jed MoloneyCM Counties Manukau12:44:00
2133341Taiga KatoNW North West12:46:00
8003040Luka JohnsonAK Auckland12:48:00
8667351Daniel WoodCM Counties Manukau12:50:00
1458767Ferguson MuthuAK Auckland12:52:00
7005142James McGuireCM Counties Manukau12:54:00
1458735Justin BrendoliseAK Auckland12:56:00
1458769Samuel O'ConnorCM Counties Manukau12:58:00
2073281Charlie FraterAK Auckland13:00:00
VacantVacant13:02:00
 
 
M16A (18)2.9 km 90 m15 C
ChipnoNameClubStart
8667372Luke ClementsAK Auckland13:31:00
2120618Thomas CranefieldAK Auckland13:33:00
7100674Campbell SymeAK Auckland13:35:00
1458773Vitali VolkovAK Auckland13:37:00
8090136Nathan BortonAK Auckland13:39:00
1458742Conor DohertyNC No Club13:41:00
448927Hayden WilliamsAK Auckland13:43:00
2128486Liam BuyckAK Auckland13:45:00
2120638Sam Taylor SinclairAK Auckland13:47:00
2120622Callum WishartAK Auckland13:49:00
2113455Angus EdwardsAK Auckland13:51:00
8061425Luca EastwoodAK Auckland13:53:00
7300440Alex JobbinsAK Auckland13:55:00
2144803Luke FarrandNW North West13:57:00
2128528Tom AishAK Auckland13:59:00
9102710Simon BondTK Taranaki14:01:00
VacantVacant14:03:00
VacantVacant14:05:00
 
 
M18A (10)3.3 km 90 m14 C
ChipnoNameClubStart
7207407Mitchell CooperAK Auckland12:03:00
8644531Adam BatemanAK Auckland12:05:00
8200197Patrick HayesAK Auckland12:07:00
1420847Louis Hewitson-TownleyCM Counties Manukau12:09:00
1416556Aidan SkinnerAK Auckland12:11:00
8630836Alex MoncktonNW North West12:13:00
1418030Thomas BrendoliseAK Auckland12:15:00
8650457Cameron BonarNW North West12:17:00
8644485Michael McCormackAK Auckland12:19:00
VacantVacant12:21:00
 
 
M20A (5)4.1 km 110 m14 C
ChipnoNameClubStart
8630909Daniel MoncktonNW North West12:22:00
8400400Liam ThompsonAK Auckland12:24:00
9101997Liam StolbergerNW North West12:26:00
8644472Jason BondTK Taranaki12:28:00
VacantVacant12:30:00
 
 
M21A (4)3.3 km 90 m14 C
ChipnoNameClubStart
8670505Paul SalmonAK Auckland13:24:00
7990113Andrei PopoviciAK Auckland13:26:00
2033488William SteelCM Counties Manukau13:28:00
VacantVacant13:30:00
 
 
M21E (14)4.7 km 120 m20 C
ChipnoNameClubStart
1601031Olivier FrangeulNC No Club13:15:00
249511Tony CooperAK Auckland13:17:00
887302Scott McDonaldHB Hawke's Bay13:19:00
8652553Stuart EnglebackWN Wellington13:21:00
8652556Will TidswellHB Hawke's Bay13:23:00
9001995Jonty OramAK Auckland13:25:00
8641348Matt GoodallCM Counties Manukau13:27:00
806118Cameron TierNW North West13:29:00
8020304Martin PeatCM Counties Manukau13:31:00
8667374Kieran WoodsAK Auckland13:33:00
1394891Matt OgdenNW North West13:35:00
51067SImon JagerAK Auckland13:37:00
1403370Thomas StolbergerNW North West13:39:00
VacantVacant13:41:00
 
 
M40A (11)3.3 km 90 m14 C
ChipnoNameClubStart
9200868Nick HarrisNW North West12:25:00
1458734Cyril BrendoliseAK Auckland12:27:00
1418041Ionel PopoviciAK Auckland12:29:00
683112Roger WoodroofeAK Auckland12:31:00
1421807Shaun CollinsNW North West12:33:00
7570125Bryce BrighouseCM Counties Manukau12:35:00
2125777Neill McGowanAK Auckland12:37:00
2113335Mark EdwardsAK Auckland12:39:00
7051973Rob MurphyNW North West12:41:00
VacantVacant12:47:00
7010250Carsten JoergensenPP Peninsula and Plains13:43:00
 
 
M50A (25)3.3 km 80 m14 C
ChipnoNameClubStart
1417145Phil SkinnerAK Auckland12:14:00
8657464Guy Cory-WrightAK Auckland12:16:00
8140662Scott VennellAK Auckland12:18:00
8181067Mark FraterAK Auckland12:20:00
2120634Garry DeanAK Auckland12:22:00
8071963Jeff GreenwoodAK Auckland12:24:00
2041603Richard MercerAK Auckland12:26:00
7300022Dwayne SmithDN Dunedin12:28:00
2097767Simon HuntAK Auckland12:30:00
7717177Tim LongsonNW North West12:32:00
1418627Jonathan WoodAK Auckland12:34:00
8058508Andrew de L'IsleNW North West12:36:00
1417141Russell SymeAK Auckland12:38:00
2119210Jan JagerNW North West12:40:00
8656827Dave CroftsAK Auckland12:42:00
9004321Paul IrelandNW North West12:44:00
7771964Steve OramAK Auckland12:46:00
8242565Mark LawsonNW North West12:48:00
1418626David StewartAK Auckland12:50:00
8030560Ian SimpsonBP Bay of Plenty12:52:00
8305298Neil RussAK Auckland12:54:00
887289Owen MeansNW North West12:56:00
7207815Tony D CooperAK Auckland12:58:00
441304Peter WareAK Auckland13:00:00
VacantVacant13:02:00
 
 
M60A (12)2.7 km 80 m13 C
ChipnoNameClubStart
242520kingsley Ng-Wai ShingNW North West13:58:00
257984Derek MorrisonHB Hawke's Bay14:00:00
442727John ParsonsAK Auckland14:02:00
436794Graham TeahanRK Red Kiwi14:04:00
9005001Russell HighamRK Red Kiwi14:06:00
8657145Bruce PeatCM Counties Manukau14:08:00
212013Norm JagerAK Auckland14:10:00
1422897Malcolm InghamWN Wellington14:12:00
1311116Mike RoigardNW North West14:14:00
8002281Geoff MeadNW North West14:16:00
216871Dick DinsdaleWN Wellington14:18:00
VacantVacant14:20:00
 
 
M70A (13)1.9 km 45 m10 C
ChipnoNameClubStart
242537Jim BarrWR Wairarapa12:01:00
355303Clive BoltAK Auckland12:03:00
8001137Stan FosterNW North West12:05:00
8657196Ross BrighouseCM Counties Manukau12:07:00
2032786David ScottAK Auckland12:09:00
257956Les PaverNW North West12:11:00
364061Dave BrowningTP Taupo12:13:00
207300Bruce CasseyAK Auckland12:15:00
8007036Dave MiddletonNW North West12:17:00
212050Vyacheslav SmirnovAK Auckland12:19:00
355352Phillip JohansenNW North West12:21:00
8001135Wayne AspinCM Counties Manukau12:23:00
VacantVacant12:25:00
 
 
M80A (2)1.7 km 30 m9 C
ChipnoNameClubStart
355325Terry NuthallAK Auckland13:03:00
8657258John RobinsonCM Counties Manukau13:06:00
 
 
W10A (3)1.8 km 40 m15 C
ChipnoNameClubStart
2016436Lexi McLeodDN Dunedin13:28:00
1458753Sophie HerdeAK Auckland13:30:00
VacantVacant13:32:00
 
 
W12A (10)2.1 km 45 m11 C
ChipnoNameClubStart
2128373Kate JobbinsAK Auckland13:31:00
1451001Charlotte WoodCM Counties Manukau13:33:00
1420773Ami McGowanAK Auckland13:35:00
9091114Torun JoergensenPP Peninsula and Plains13:37:00
1458777Alicia WuAK Auckland13:39:00
2133346Charlotte SpenceNW North West13:41:00
1458755Georgia LindroosAK Auckland13:43:00
2016428Neive McLeodDN Dunedin13:45:00
1421818Zara ToesAK Auckland13:47:00
VacantVacant13:49:00
 
 
W14A (22)2.4 km 65 m11 C
ChipnoNameClubStart
8090109Kate BortonAK Auckland13:37:00
1418037Eliza WentAK Auckland13:39:00
442721Grace LiangAK Auckland13:41:00
2113421Ellie EvansAK Auckland13:43:00
1421828Katelin ToesAK Auckland13:45:00
1458761Amelia McIntoshNW North West13:47:00
2125776Grace McGregor-MacdonaldAK Auckland13:49:00
257906Annie-rose CollinsNW North West13:51:00
2113326Ella EdwardsAK Auckland13:53:00
8667359Grace PickeringCM Counties Manukau13:55:00
1420766Lucy JobbinsAK Auckland13:57:00
1458754Brenna JohnsonNC No Club13:59:00
8657467Grace Cory-WrightAK Auckland14:01:00
8667352Kelly MckinnonCM Counties Manukau14:03:00
8665528Rachel DustonAK Auckland14:05:00
1458771Alisa RaoNC No Club14:07:00
8220505Andy HeathcoteAK Auckland14:09:00
2113378Manon BonarNW North West14:11:00
8090123Ruby NathanAK Auckland14:13:00
1458775Ruth WinyardNC No Club14:15:00
VacantVacant14:17:00
VacantVacant14:19:00
 
 
W16A (14)2.7 km 80 m13 C
ChipnoNameClubStart
8022003Rebecca GreenwoodAK Auckland12:00:00
8222520Zara StewartAK Auckland12:02:00
2128525Sofia SkinnerAK Auckland12:04:00
9181104Emily HayesAK Auckland12:06:00
420321Pippa PlummerNW North West12:08:00
8655431Penelope SalmonAK Auckland12:10:00
2132932Mysty CookeAK Auckland12:12:00
7300324Lucy RussAK Auckland12:14:00
1420786Sophia WoodAK Auckland12:16:00
1421812Meg CollinsNW North West12:18:00
8414089Sofia ToesAK Auckland12:20:00
8667353Lucy HarsantCM Counties Manukau12:22:00
8120904Juliet FraterAK Auckland12:24:00
VacantVacant12:26:00
 
 
W18A (4)2.9 km 90 m15 C
ChipnoNameClubStart
1418050Jydee LeonardAK Auckland13:04:00
1421827Zara CollinsNW North West13:06:00
2128482Isla ThompsonAK Auckland13:08:00
VacantVacant13:10:00
 
 
W20A (8)3.3 km 90 m14 C
ChipnoNameClubStart
8650466Cara BraddingNW North West12:01:00
8040802Sylvie FraterAK Auckland13:01:00
8625616Jessica SewellNW North West13:03:00
7202906Meghan DrewAK Auckland13:05:00
8641491Georgia SkeltonCM Counties Manukau13:07:00
8657466Anna Cory-WrightAK Auckland13:09:00
VacantVacant13:13:00
8310941Kaia JoergensenPP Peninsula and Plains13:53:00
 
 
W21A (8)3.3 km 80 m14 C
ChipnoNameClubStart
7204743Charlotte de L'IsleNW North West13:10:00
8020196Frances PeatCM Counties Manukau13:12:00
8134213Maddie LongsonNW North West13:14:00
355310Alina SmirnovaAK Auckland13:16:00
257904Lise TurnerNW North West13:18:00
257926Katerina SmirnovaAK Auckland13:20:00
7887286Hayley SmithAK Auckland13:22:00
344081Megan WoodAK Auckland13:24:00
 
 
W21E (7)4.1 km 110 m14 C
ChipnoNameClubStart
1408000Heidi StolbergerNW North West14:00:00
8666847Ellie MolloyWN Wellington14:02:00
2033498Sonia HollandsBP Bay of Plenty14:04:00
553755Jula McMillanNW North West14:08:00
8000156Lara MolloyWN Wellington14:10:00
1242590Renee BeveridgeNW North West14:12:00
VacantVacant14:14:00
 
 
W40A (14)3.3 km 80 m14 C
ChipnoNameClubStart
2101986Kirsten BlakeNW North West13:54:00
2143661Beth SpenceNW North West13:56:00
7020475Louise BortonAK Auckland13:58:00
1421822Madeleine CollinsNW North West14:00:00
1458766Alexandra MuthuAK Auckland14:02:00
2033492Tania LarsenCM Counties Manukau14:04:00
2128470Kathryn ChrystalAK Auckland14:06:00
2016435Sasha McLeodDN Dunedin14:08:00
1415712Sarah StewartAK Auckland14:10:00
700829Jenni AdamsPP Peninsula and Plains14:12:00
1458741Jennifer DavisNC No Club14:14:00
212094Catherine CroftsAK Auckland14:16:00
8666186Justine EdwardsCM Counties Manukau14:18:00
VacantVacant14:20:00
 
 
W50A (18)2.7 km 80 m13 C
ChipnoNameClubStart
442740Monique DeanAK Auckland12:45:00
1602146Suzanne StolbergerNW North West12:47:00
8155096Lyn StantonAK Auckland12:49:00
8231263Raewyn SimpsonBP Bay of Plenty12:51:00
8080968Bronwyn RosieAK Auckland12:53:00
8642293Genevieve WebbDN Dunedin12:55:00
8002285Karen WoodsAK Auckland12:57:00
1406579Brigitta BonarNW North West12:59:00
212078Irene SmirnovaAK Auckland13:01:00
9201565Stella BondTK Taranaki13:03:00
8061967Alison ComerAK Auckland13:05:00
2041673Kay KnightbridgeNW North West13:07:00
2033490Sarah SteelCM Counties Manukau13:09:00
1220221Fiona de L'IsleNW North West13:11:00
1124966Libby McLeayAK Auckland13:13:00
7210147Denise VruinkRK Red Kiwi13:15:00
VacantVacant13:17:00
VacantVacant13:19:00
 
 
W60A (9)1.9 km 45 m10 C
ChipnoNameClubStart
8271155Bronwyn HolcombeAK Auckland13:22:00
1422899Gillian InghamWN Wellington13:24:00
8050457Annette OrchardAK Auckland13:26:00
216872Beverley HolderWN Wellington13:28:00
8628559Carey MartinTK Taranaki13:30:00
212012Chris JagerAK Auckland13:32:00
8667629Lisa MeadNW North West13:34:00
1333336Elizabeth ParsonsAK Auckland13:36:00
VacantVacant13:38:00
 
 
W70A (12)1.7 km 30 m9 C
ChipnoNameClubStart
212070Glen MiddletonNW North West13:09:00
364062Judy BrowningTP Taupo13:12:00
8667360Unni LewisCM Counties Manukau13:15:00
1408143Jill DaltonHV Hutt Valley13:18:00
2033485Valerie RobinsonCM Counties Manukau13:21:00
2113423Kate FortuneWN Wellington13:24:00
355360Mary MoenNW North West13:27:00
216840Lorri O'BrienNW North West13:30:00
257942Rae PowellCM Counties Manukau13:33:00
355302Helen BoltAK Auckland13:36:00
207269Patricia AspinCM Counties Manukau13:39:00
242535Barbara BarrWR Wairarapa13:42:00
 
 
W80A (1)1.2 km 25 m8 C
ChipnoNameClubStart
VacantVacant13:45:00
 
 
Open 1 (1)4.7 km 120 m20 C
ChipnoNameClubStart
VacantVacant12:11:00
 
 
Open 2 (1)4.1 km 110 m14 C
ChipnoNameClubStart
VacantVacant12:10:00
 
 
Open 3 (1)3.3 km 90 m14 C
ChipnoNameClubStart
VacantVacant12:51:00
 
 
Open 4 (2)3.3 km 80 m14 C
ChipnoNameClubStart
8670505Paul SalmonAK Auckland12:10:00
VacantVacant12:12:00
 
 
Open 5 (1)2.9 km 90 m15 C
ChipnoNameClubStart
VacantVacant12:41:00
 
 
Open 6 (4)2.7 km 80 m13 C
ChipnoNameClubStart
2111419Rachael DonovanAK Auckland12:30:00
7740528Paul BortonAK Auckland12:32:00
361645Zoe KarantzasAK Auckland12:34:00
VacantVacant12:36:00
 
 
Open 7 (1)1.9 km 45 m10 C
ChipnoNameClubStart
VacantVacant12:38:00
 
 
Open 8 (1)1.7 km 30 m9 C
ChipnoNameClubStart
VacantVacant13:48:00
 
 
Open 9 (1)1.2 km 25 m8 C
ChipnoNameClubStart
257922Leon Mc GivernAK Auckland13:00:00
 
 
Open 10 (8)2.4 km 65 m11 C
ChipnoNameClubStart
436787Anca PopoviciAK Auckland12:12:00
2120648David CranefieldAK Auckland12:14:00
1458776Cassie WoodNW North West12:16:00
2097153Rachel BuyckAK Auckland12:18:00
438000Annemarie HogenbirkNW North West12:20:00
2120657Maurice ToesAK Auckland12:22:00
442723Yvette HarrisonNW North West12:24:00
VacantVacant12:26:00
 
 
Open 11 (3)2.1 km 45 m11 C
ChipnoNameClubStart
1458778Jason WuAK Auckland12:30:00
1458770Rory QuidingCM Counties Manukau12:32:00
VacantVacant12:34:00
 
 
Open 12 (5)1.8 km 40 m15 C
ChipnoNameClubStart
2144787Georgie McGregor-MacdonaldAK Auckland13:56:00
348294Spye & Buster LarsenCM Counties Manukau13:58:00
1419840Gabrielle SalmonAK Auckland14:00:00
1458752Jennifer HartNW North West14:02:00
VacantVacant14:04:00